cz en
 • Aktuality
 • Informace
  pro rodiče
 • Odkazy
 • Ochrana osobních údajů
 • Galerie
big logo
logo izuš
FB banner google banner YT banner

ZUŠ Leoše Janáčka Ostrava-Vítkovice

oficialni logo ZUS
Jan Borák - bicí nástroje
Je hráčem na bicí nástroje v Národním divadle moravskoslezském. Od začátku studia na Janáčkově konzervatoři nevynechal jedinou příležitost zahrát si v kapele či orchestru v Ostravě a okolí bez ohledu na hudební styl či žánr. Přes svůj nevysoký věk je tak trochu perfekcionista.
Veronika Boráková - klavír, skladba
Studentka skladby na Janáčkově konzervatoři vstoupila do ostravského hudebního života svým debutovým albem Flesh and Soul, kde zpívá a je autorkou hudby i anglických textů. Hudební kritik M. Bátor ji ve své recenzi označil za „největší naději populární hudby v regionu“, k čemuž se s radostí připojujeme.
Jiří Dokoupil - kontrabas, basová kytara, kytara
Ač původně houslista, "bohudík" poté vystudovaný kontrabasista na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Na kontrabas od dob studií hraje v Janáčkově filharmonii Ostrava. V současnosti bojuje za zájmy členů symfonických a divadelních orchestrů jako prezident Unie orchestrálních hudebníků ČR. Od roku 2004 je učitelem na ZUŠ Leoše Janáčka v Ostravě-Vítkovicích, kde učí hrát děti Mozarta, Nirvanu, Raka, Metallicu, Nohavicu, Carulliho, nějakou tu latinu, trochu jazzu, nebo kočku, která leze dírou. Přestože se jeho působení soustřeďuje na Ostravu, jde o hanáckého "nacionalistu" z Olomouce narozeného ve Vsetíně. Jeho třída se řídí dvěma hesly: "Umění, je to proto, že se to občas nepovede" a heslem druhým: "Mě to nejde!".
Barbora Dvořáková - klavír, korepetice
Je absolventkou Ostravské konzervatoře a Janáčkovy akademie múzických umění v Brně oboru hra na klavír. V průběhu studia se úspěšně účastnila interpretačních soutěží a získávala také ocenění za nejlepšího korepetitora, a to v České republice i v zahraničí. Kromě ZUŠ Leoše Janáčka působí i na Janáčkově konzervatoři v Ostravě jako korepetitorka a vyučující povinného klavíru. Kromě hraní na klavír se ráda věnuje i sportu a nejsou jí cizí ani ruční práce.
Tereza Gavelčíková - příčná flétna, zobcová flétna
Vystudovala hru na příčnou flétnu na Janáčkově konzervatoři u MgA. Jiřího Bystroně. U téhož pedagoga absolvovala bakalářský stupeň studia na Fakultě Umění Ostravské Univerzity. Pedagogicky působí od roku 2010, z toho na ZUŠ dr. Leoše Janáčka od roku 2014. Kromě lásky k hudbě ji pojí také láska ke zvířecím tvorům – zejména ke kočkám.
Adam Grygar - zpěv
Je členem opery Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě. Je vítězem mezinárodní Duškovy pěvecké soutěže zaměřené na tvorbu W.A.Mozarta. Jeho sólová koncertní činnost zahrnuje tvorbu barokních mistrů, písňových cyklů, muzikálových a operetních písní a převážně operních árií a duetů. V roce 2015 se zúčastnil mezinárodních mistovských pěveckých kurzů v Karlových Varech pod vedením prof. Doc.Magdalény Blahušiakové, maestra Antonia Carangela a dirigenta Františka Drse.
Kateřina Havránková - harfa, klavír, hudební dílna
V roce 2008 absolvovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě v harfové třídě Ady Balové. V roce 2010 dokončila svá magisterská studia na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity v Ostravě v oboru Učitelství pro II. stupeň ZŠ – Hudební výchova – Český jazyk s literaturou, v současné době je studentkou doktorského studia v oboru Hudební teorie a pedagogika. Zatím ještě nestihla dopsat dizertaci, vystudovat hudební vědu, estetiku, francouzštinu, otevřít si restauraci a naučit se plést – je tak trochu snílek.
Marie Horáčková - klavír, korepetice
Je absolventkou Institutu pro umělecká studia Ostravské univerzity u doc. Eleny Gilels. Během své působnosti na Janáčkově konzervatoři obdržela četná ocenění za klavírní doprovody na mezinárodních pěveckých soutěžích. Koncertně doprovází pěvce a pěvecké sbory u nás i v zahraničí.
Dušan Hyvnar - klarinet, saxofon
Vystudoval hru na klarinet na konzervatoři v Ostravě. Působil v Ústřední hudbě ministerstva vnitra, ve Slezském divadle v Opavě a v Zuš Vratimov. Na Zuš.dr. Leoše Janáčka působí od roku 2010. Věnuje se také jazzové a populární hudbě.
Dagmar Kantorová - kytara
Jejím rodištěm je Ostrava, kde vystudovala kytaru na konzervatoři a ve které také celý život žije. Miluje hory a přírodu, s čímž souvisí turistika, cyklistika, plavání. Ráda cestuje a poznává nová místa. Lákadlem jsou pro ni kulturní a historické památky a kulturní život.
Jana Křížová - housle
Jako houslistka je členkou muzikálového souboru Národního divadla moravskoslezského. Narodila se v Řecku, kam se ráda každoročně vrací. Hovoří několika jazyky a proto její třídu tvoří z velké části zahraniční žáci, převážně z Korejské republiky.
Pavla Kubenková - hudební dílna, zobcová flétna, violoncello
Vystudovala konzervatoř v Ostravě - obor violoncello. Pět let působila na ZUŠ v Orlové a od roku 2001 vyučuje na ZUŠ dr. Leoše Janáčka. Ve volném čase se věnuje svým dvěma pejskům a tvarování jehličnanů.
Iva Kubíková - housle
Začala vyučovat hře na housličky již jako studentka Konzervatoře v Ostravě. Její práce je jejím největším koníčkem. Zastává funkci vedoucího smyčcového oddělení a zároveň je také okresním metodikem. Bez jejího moderátorského umění se neobejde žádná významnější akce školy.
Hana Kunová - zpěv, sborový zpěv
Je absolventkou Ostravské konzervatoře obor housle a zpěv. Zpívání je její srdeční záležitost a už 30 let své žáky učí lásce k hudbě a společně objevují krásu lidského hlasu.
Stanislav Kvoch - kytara, elektrická kytara
Absolvoval Lidovou konzervatoř v Ostravě - obor hra na kytaru. Vystupuje sólově a působil také v několika rockových kapelách (Nač ten spěch, Metallica Revival). Má za sebou i bohatou pedagogickou praxi jako lektor kytarových kurzů i učitel v ZUŠ. V současné době je sólovým kytaristou kapely TRB (The Rock Band).
Jiří Machač - housle, cimbál, kontrabas
Učí na ZUŠ Leoše Janáčka s malou přestávkou od roku 1985. Vystudoval hru na housle. Působil i jako dramaturg a vedoucí orchestru. Je odborníkem na lidovou kulturu a hlavně její hudební část. Hraje na několik hudebních nástrojů. Na ZUŠ Leoše Janáčka je vedoucím mimořádně úspěšných cimbálových muzik.
Jaromír Návrat - skladba, keyboard, ředitel školy
Vystudoval hru na hoboj a skladbu na konzervatoři v Ostravě a na AMU v Praze. Působil na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, poté pracoval v hudebním nakladatelství. Na ZUŠ dr. Leoše Janáčka působí od roku 2013, od roku 2014 je jejím ředitelem. Věnuje se také výuce cizích jazyků a je milovníkem britského humoru.
Milena Pavlorková - klavír
Po absolvování konzervatoře v Ostravě, kde se věnovala hře na klavír, působila dvanáct let v několika hudebních souborech, se kterými vystupovala doma i v zahraničí. V roce 1984, po ukončení studia na Janáčkově akademii múzických umění v Brně, nastoupila jako klavírní pedagožka a korepetitorka na Janáčkovu konzervatoř a Gymnázium v Ostravě. Tam učila až do roku 2015. Ráda se věnuje práci s dětmi, vytvořila několik hudebně výchovných programů pro děti, ve kterých účinkuje. Miluje přírodu, kde si nejlépe odpočine a jako „ryba“má ráda vodu ve všech skupenstvích. Využívá ji k plavání, lyžování a nevadí jí ani jízda v dešti na horském kole.
Radomír Pecha - housle, keyboard, kytara
Vystudoval hru na housle na konzervatoři v Ostravě. Je všestranným muzikantem, hraje na několik hudebních nástrojů hudbu nejrůznějších žánrů. Na ZUŠ dr. Leoše Janáčka působí od roku 1998.
Tomáš Pícha - zobcová flétna, příčná flétna, zástupce ředitele
Studium hry na příčnou flétnu zahájil u svého otce Petra Píchy. Ve studiu pokračoval na konzervatoři v Brně spolu s obligátním zpěvem. Dále absolvoval studium pedagogiky na KVIC Opava. Na naší škole vyučuje hru na příčnou a zobcovou flétnu od roku 2003. Je také členem opery Národního divadla moravskoslezského. Kromě hledání mladých talentů se také věnuje koncertní činnosti. Jeho motto je: „S úsměvem jde všechno líp“.
Jaroslav Podžorski - housle, kytara
Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a fakultu umění Ostravské univerzity obor hra na housle. Je členem Janáčkova komorního orchestru, klezmerové kapely Simcha a folklorního souboru Fogáš. Na Zuš dr. Leoše Janáčka v Ostravě Vítkovicích působí od roku 2008.
Anna Reichelová - zobcová flétna, hoboj
Vystudovala hru na hoboj na Janáčkově konzervatoři v Ostravě ve třídě Jiřího Židka. Nyní pokračuje ve studiu na fakultě umění Ostravské univerzity u prof. Dušana Foltýna. Na ZUŠ Leoše Janáčka v Ostravě-Vítkovicích působí od roku 2020.
Eva Samselyová - housle, zobcová flétna
Je absolventkou Státní konzervatoře v Ostravě. Vyučuje v hudební škole ve Vítkovicích hru na housle a hru na zobcovou flétnu. Ráda chodí po horách, jezdí na koloběžce a cvičí jogu.
Mário Šeparovič - kytara, elektrická kytara, klávesy, zpěv
Je původem z bývalé Jugoslávie. Vystudoval violoncello na Škole pro hudební talenty v Čupriji v Srbsku. Je skvělý zpěvák, multiinstrumentalista a především kytarista, kterému se též někdy přezdívá „Ostravský Eric Clapton". Nejen proto, že jeho hudba vychází z blues, ale také pro jeho nadžánrový přístup a hráčské umění. Často se objevuje v ostravských klubech se svojí kapelou El Rey a Michalem Žáčkem, hraje v doprovodné kapele Martina Chodúra MACH5 nebo jej můžete slyšet v muzikálech Jesus Christ Superstar, Donaha! (Hole dupy) v Divadle Jiřího Myrona, kde hraje kytarové party.
Dalibor Šlachta - kytara
Hru na klasickou kytaru absolvoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Na ZUŠ v Ostravě - Vítkovicích je od roku 1999. V současné době působí hlavně na ZUŠ Frýdek - Místek a na ZUŠ v Ostravě - Vítkovicích vyučuje 1 den. Jeho další působení je v oblasti populární hudby. Působí v oficiálním revivalu skupiny Lucie pod názvem Revival Lucie Morava. Jinak aranžuje písně a skladby pro pěvecký sbor a školní kapelu.
Jiří Sládek - kytara, elektrická kytara
Vystudoval hru na klavír a později hru na klasickou kytaru v Konzervatoři Pardubice. Kromě hry na klasickou kytaru se také věnuje hře na elektrickou kytaru. Jako hráč na tento nástroj působí v několika hardrockových kapelách.
Jana Slepičková - klavír, varhany
Vystudovala Konzervatoř v Ostravě. Dlouhodobě se věnuje výuce hry na klavír, také ale vyučuje hru na varhany s důrazem na využití nástroje pro liturgickou praxi. Z jejího dosavadního působení vzešla řada šikovných klavíristů a varhaníků. Ve svém volném čase se věnuje zahrádce, jízdě na kole, návštěvám koncertů a divadel.
Tatiana Tvrdá - zpěv
Vystudovala Lidovou konzervatoř v Ostravě, Fakultu Umění Ostravské univerzity - zpěv a Pedagogickou fakultu Ostravské univerzity - 1. stupeň. Působila ve Státní opeře v Praze, v současnosti v NDM v Ostravě (opera). Prošla několikanásobní praxí v Zuš v Porubě, Moravské Ostravě, od r. 2007 ve Vítkovicích. Zabývá se koncertní činností, účinkováním v dětských operách, hlasovému poradenství a účastí v porotě pěveckých soutěží. Jejím mottem je: Zpěv je radost. Věří, že spravedlnost vždy zvítězí.
Ludvík Wiejowski - housle, zobcová flétna
Vystudoval hru na housle, působil jako člen operního orchestru v NDM, pak také v hudebním nakladatelství. Od roku 1991 je člen učitelského sboru ZUŠ dr. L. Janáčka ve Vítkovicích, v současnosti v pozici zástupce ředitele. Kromě běžných dětských nemocí prodělal i horolezecký výcvik. Záliby: Horolezectví, vysokohorská turistika, běh, zahrádka a pilní žáčci.
zřizovatel ZUŠ
 • Přijímací zkoušky

  Přijímací zkoušky na školní rok 2022/2023 se uskuteční na jednotlivých pobočkách v těchto termínech:

   

  1. 6. 2022 14.00 – 17.00 – ZUŠ Lidická, O. - Vítkovice
  1. 6. 2022 14.00 – 16.30 – ZŠ Paskovská, O. - Hrabová
  1. 6. 2022 14.00 – 17.00 – ZŠ Krestova, O. - Hrabůvka
  1. 6. 2022 14.00 – 17.00 – ZŠ U Haldy, O. - Hrabůvka
  1. 6. 2022 14.00 – 16.00 – ZŠ Mitušova, O.-Hrabůvka

   

   

  číst dále...Koncerty v květnu a červnu 2022

  Absolventský koncert se uskuteční 23.5. 2022 v sále školy na Lidické ul. 56. Vystoupí na něm tito absolventi: David Olšák (příčná flétna), Leontina Mořkovská (klavír), Anna Ochwatová (zobcová flétna), Hana Vojkůvková (kytara), Vít Kuldan (housle) a Ludmila Kročková (klavír).

  Muzikálový koncert Vítkovického komorního orchestru je naplánován na 30.5. na 18 hod. Proběhne v tanečním sále Brick house dolu Hlubina. Jako sólisté vystoupí zpěvačka Hana Fialová, držitelka ceny Thálie, zpěvák Adam Grygar a houslistka Daniela Grygarová. Z žáků sólově vystoupí Anna Ochwatová, držitelka první ceny z krajského kola soutěží ZUŠ ve hře na zobcovou flétnu. Dirigentské taktovky se ujme Ema Mikešková.

  Velký Trojkoncert k 99. výročí založení ZUŠ proběhne dne 8. 6. 2022 od 16 hod. na venkovní scéně ve vítkovické Dolní oblasti (vedle vstupu do Bolt Tower). Jako první se představí děti z partnerských mateřských škol v rámci tradičního festivalu 330 čuníků. Budou to děti ze spojených MŠ z Vítkovic, z MŠ Adamusova, MŠ Mjr. Nováka a MŠ Mitušova z Ostravy-Hrabůvky a MŠ Klubíčko z Hrabové. Doprovázet je budou naše žákovské soubory pod vedením svých učitelů.

  V druhém bloku proběhne Koncert žákovských souborů, kde posluchači postupně uslyší Kapelu Nevym pod vedením p. uč. Jiřího Dokoupila, soubor zobcových fléten (p. uč. Tereza Gavelčíková), soubor Leprikoni při ZŠ Krestova (p. uč. Iva Kubíková). Pokračovat bude kytarový soubor (p. uč. Dagmar Kantorová) a cimbálová muzika Skřípci vedená p. uč. Jiřím Machačem. Poté nám za doprovodu našich žáků zazpívají děti z dětského sboru Koťata při partnerské ZŠ Krestova. Odolnost uší posluchačů otestuje soubor bicích nástrojů p. uč. Jana Boráka, po němž vystoupí druhý sbor ZŠ Krestova, tentokrát s názvem Čtyřlístek. Tento blok zakončí vystoupení cimbálové muziky Fidlíci (p. uč. Jiří Machač).

  Mezičas mezi druhým a třetím blokem bude zasvěcen autorské tvorbě našich žáků. Nejprve se představí zpěvačka Adéla Vavrušová a po ní se svou skupinou Oskar Juchelka.

  Třetí, závěrečný blok bude Koncert učitelských kapel. Zahájí ho cimbálová muzika Šmykňa pana učitele Jiřího Machače. Po které zahraje kapela TRB (The Rock Band), jejímž členem je p. uč. Standa Kvoch. Večer uzavře svými písněmi Mário Šeparovič & Band.

  Všichni žáci, rodiče i příznivci školy jsou srdečně zváni do inspirativního prostředí Dolních Vítkovic. Vzhledem k náročnosti a délce akce nebudou chybět ani stánky s občerstvením. Vstup je volný, vstupné dobrovolné. 

   

   

  číst dále...